Chci se připojit

Na této stránce naleznete všechny informace, které potřebujete k připojení.

I) Pro připojení do sítě je třeba mít výhled na některý z našich vysílačů. Vysílače
se snažíme stavět na vysokých bodech tak, aby se mohl připojit každý v jejich okolí.

 Jak ověřím možnost připojení?

1. možnost : Napište nám prosím Vaši kompletní adresu na info@pwnet.cz, připojte i světové strany nebo místa, na která máte výhled a my vás obratem budeme kontaktovat. Můžete také nahlédnout do seznamu pokrytých ulic ZDE.

2.možnost : Ověření je rovněž možné provést telefonicky na tel. 775 159 338.

II) Pokud je připojení možné, je čas si pořídit zařízení, kterým se připojíte.

a) Instalaci včetně dodání zařízení provede náš technik:

Instalaci si můžete objednat u našich techniků, cena standartní instalace je 500 Kč.
V případě, že požadujete zasíťování domu, vrtání skrz několik zdí, instalaci stožáru na střechu apod. cena je individuální dle celkového rozsahu.

Kolik bude stát realizace připojení? 

Zde záleží na Vašich požadavcích a také podmínkách (kde bydlíte, Vaše nároky
a představy či Vaše vzdálenost od vysílače.

Průměrná cena realizace bezdrátového připojení (včetně zařízení) se pohybuje mezi 1400Kč – 2000Kč (platí pro obě Wi – Fi pásma)

Průměrná cena realizace kabelového připojení se pohybuje kolem 400Kč (kabel je možný pouze v domech, kde se nachází naše rozvody)

Výše uvedené ceny berte prosím jako orientační, přesnou cenu vám sdělíme po zaslání Vašich požadavků, případně po návštěvě technika u Vás doma.

b) instalaci si provedu sám:

Pokud se v oboru orientujete, je možné provést si instalaci sám – stačí připevnit anténu na střechu/balkón/zeď a nasměrovat ji na vysílač, poté ji propojit s počítačem pomocí klasického UTP kabelu a nakonfigurovat router přes webové rozhraní.

Naše vysílače často disponují technologiem 2.4 GHz i 5 GHz, případně metalickou nebo optickou technologií v panelových domech

Zvolit pásmo 2.4 GHz nebo 5 GHz?

Pokud se spokojíte s nízší rychlostí a odezvou ( začátečníci, důchodci, děti apod.)  technologie 2.4 GHz je pro vás správnou volbou

Pokud hodláte přes internet telefonovat, stahovat větší soubory, videa, filmy či hrát hry je třeba zvolit technologii 5 GHz.

Pro připojení do naší sítě doporučujeme použít zařízení od firmy MikroTik nebo Ubiquity, přičemž v pásmu 5 GHz ani jiné zařízení není možné z technických důvodů použít!

Doba pokročila a dnes už neplatí, že zařízení pro pásmo 5 GHz je dražší než pro 2.4 GHz – není tomu tak, ceny jsou prakticky stejné, tudíž ,“šetřit“ na připojení přes pásmo 2.4 GHz se určitě nevyplatí.

Kolik bude stát realizace připojení? 

Zde záleží na Vašich požadavcích a také podmínkách (kde bydlíte, Vaše nároky
a představy, Vaše vzdálenost od vysílače apod.)

Průměrná cena realizace bezdrátového připojení (včetně zařízení) se pohybuje kolem 1400 – 2000Kč (platí pro obě Wi – Fi pásma)

Průměrná cena realizace kabelového připojení se pohybuje kolem 400Kč (kabel je možný pouze v domech, kde se nachází naše rozvody)

Připojení k síti bude zprovozněno ihned po nainstalování zařízení technikem.